Dioda TVS oba směry SMBJ16CA 26V 600W, DO-214AA (SMB), počet kolíků: 2
brand-logo
Zobraziť všetko v kategorii Diódy TVS
Technické dokumenty
Špecifikácie
Diodová konfigurace
Single
Direction Type
Bi-Directional
Maximum Clamping Voltage
26V
Minimum Breakdown Voltage
17.8V
Montage-Typ
Surface Mount
Package Type
DO-214AA (SMB)
Maximum Reverse Stand-off Voltage
16V
Pinanzahl
2
Peak Pulse Power Dissipation
600W
Maximum Peak Pulse Current
23.1A
Ochrana ESD
Yes
Number of Elements per Chip
1
Minimum Operating Temperature
-65 °C
Abmessungen
4.75 x 3.94 x 2.41mm
Maximální pracovní teplota
+150 °C
Testovací proud
1mA
Breite
3.94mm
Maximum Reverse Leakage Current
1µA
Height
2.41mm
Surge Current Rating
100A
Länge
4.75mm
Napětí ESD
30kV
Krajina pôvodu
China
Click here to find out more
Informácie o zásobách sú dočasne nedostupné.
P.O.A.
Each (In a Pack of 20) (bez DPH)
Vyberte typ balenia
P.O.A.
Vyberte typ balenia
Špecifikácie
Diodová konfigurace
Single
Direction Type
Bi-Directional
Maximum Clamping Voltage
26V
Minimum Breakdown Voltage
17.8V
Montage-Typ
Surface Mount
Package Type
DO-214AA (SMB)
16V
Pinanzahl
2
Peak Pulse Power Dissipation
600W
Maximum Peak Pulse Current
23.1A
Ochrana ESD
Yes
Number of Elements per Chip
1
Minimum Operating Temperature
-65 °C
Abmessungen
4.75 x 3.94 x 2.41mm
Maximální pracovní teplota
+150 °C
Testovací proud
1mA
Breite
3.94mm
1µA
Height
2.41mm
Surge Current Rating
100A
Länge
4.75mm
Napětí ESD
30kV