Microchip Mikrokontrolér ATMEGA16U2-AU 8 bit AVR 16 MHz 16kB Blesk 512 bit RAM, počet kolíků: 32 kolíkový, TQFP
Řada
ATMEGA16U2
Pinanzahl
32
Typ rozhraní
USART, SPI
Program Memory Size
16kB
Maximum Clock Frequency
16MHz
RAM Size
512bit
Maximum Supply Voltage
5.5V
Number of Programmable I/Os
22
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximální pracovní teplota
85°C
Height
1.05mm
Länge
7mm
Minimum Supply Voltage
2.7V
FLASH
Krajina pôvodu
United States
Vyberte typ balenia
Informácie o zásobách sú dočasne nedostupné.
Vyberte typ balenia
MnožstvoJednotková cenaBalík
Řada
ATMEGA16U2
Pinanzahl
32
Typ rozhraní
USART, SPI
Program Memory Size
16kB
Maximum Clock Frequency
16MHz
RAM Size
512bit
Maximum Supply Voltage
5.5V
Number of Programmable I/Os
22
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximální pracovní teplota
85°C
Height
1.05mm
Länge
7mm
Normy/schválení
Minimum Supply Voltage
2.7V