TRIAC BTB12-600BW 600V 600V 12A zapínací napětí 1.3V 50mA, TO-220AB, počet kolíků: 3
Skladové číslo RS: 486-1039Značka: STMicroelectronicsČíslo dielu výrobcu: BTB12-600BW
brand-logo
Zobraziť všetko v kategorii Triaky
Technické dokumenty
Špecifikácie
Rated Average On-State Current
12A
Montage-Typ
Through Hole
Package Type
TO-220, TO-220AB
Maximum Gate Trigger Current
50mA
Závěrné napětí při opakované špičce
600V
Surge Current Rating
126A
Pinanzahl
3
Maximální zapínací napětí řídicí elektrody
1.3V
Repetitive Peak Forward Blocking Voltage
600V
Maximální vratný proud
50mA
Abmessungen
10.4 x 4.6 x 9.15mm
Länge
10.4mm
Breite
4.6mm
Height
9.15mm
Peak On-State Voltage
1.55V
Minimum Operating Temperature
-40 °C
Maximální pracovní teplota
+125 °C
Proud ve vypnutém stavu při opakované špičce
0.005mA
Click here to find out more
Informácie o zásobách sú dočasne nedostupné.
P.O.A.
Each (In a Pack of 5) (bez DPH)
P.O.A.
Špecifikácie
Rated Average On-State Current
12A
Montage-Typ
Through Hole
Package Type
TO-220, TO-220AB
Maximum Gate Trigger Current
50mA
600V
Surge Current Rating
126A
Pinanzahl
3
1.3V
600V
Maximální vratný proud
50mA
Abmessungen
10.4 x 4.6 x 9.15mm
Länge
10.4mm
Breite
4.6mm
Height
9.15mm
Peak On-State Voltage
1.55V
Minimum Operating Temperature
-40 °C
Maximální pracovní teplota
+125 °C
0.005mA