STMicroelectronics Mikrokontrolér STM32L010F4P6TR 32 bit ARM Cortex M0+ 32 MHz 16kB Blesk, počet kolíků: 20 kolíkový,
Skladové číslo RS: 151-890Značka: STMicroelectronicsČíslo dielu výrobcu: STM32L010F4P6TR
Product Type
Microcontroller
Řada
STM32L
Package Type
TSSOP
Mount Type
Surface
Pinanzahl
20
Device Core
ARM Cortex M0+
Data Bus Width
32bit
Program Memory Size
16kB
Maximum Clock Frequency
32MHz
Maximum Supply Voltage
3.6V
Number of Programmable I/Os
26
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximální pracovní teplota
85°C
Height
6.6mm
Länge
6.6mm
Normy/schválení
RoHS
Minimum Supply Voltage
1.8V
Automotive Standard
No
ADC
10 x 12 Bit
Program Memory Type
FLASH
Krajina pôvodu
Philippines
Vyberte typ balenia
Informácie o zásobách sú dočasne nedostupné.
Vyberte typ balenia
Product Type
Microcontroller
Řada
STM32L
Package Type
TSSOP
Mount Type
Surface
Pinanzahl
20
Device Core
ARM Cortex M0+
Data Bus Width
32bit
Program Memory Size
16kB
Maximum Clock Frequency
32MHz
Maximum Supply Voltage
3.6V
Number of Programmable I/Os
26
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximální pracovní teplota
85°C
Height
6.6mm
Länge
6.6mm
Normy/schválení
RoHS
Minimum Supply Voltage
1.8V